Pražské Geocache

            Využijúc trocha času počas služobky v Prahe, vytlačil som si zopár skrýš v okolí centra a hajde hľadať. Začínalo už poriadne pršať a ochladilo sa, ale to mi nevadilo.

Začal som pri Karlovom moste, Mosteckou vežou - Prague Tribute. Poctivo som zaplatil vstupné a hor sa to severo-západnej veža. Hľadal som podľa popisu nad hlavou, ale jediné čo som našiel bolo 50 centov, asi na výsmech :-).

Pokračoval som na  Prague Foreign Coin & Geocoin Exchange, kde som sa tešil na rôzne mince. Posedel som si v daždi na lavičkách, pod ktorými bola cache, na počudovanie okolo idúcich. V skrýši bol aj Geocoin, takže posmelený som sa vybral na ďalšiu skrýšu.

Expansion`s magnetic child - Mánesúv most,  ktorá bola multi cache. Tu som musel nájsť stožiar verejného osvetlenia, vypočítať súradnice, ktoré ma doviedli na ďalší most. Opäť trefa.

Ďalšia najbližšia bola priamo na Vaclaváku / Wenceslas square, v soche. Turistov bolo plno, takže som si vyčkal a začal šmátrať v ruke sochy podľa popisu. Opäť trefa. Super miesto s pohľadom na celý Václavák.

Nabral som kurz ku kostolu St. Henry and Kunhuta. Dážď bol už hustý a poriadna kosa. Hľadal som fresku aj strom, ale žiaľ márne. Ešte pripájam aj foto ...

           Keďže som mal ešte pol hodinku vybral som sa ku novo vznikajúcemu nákupnému centru Palladium  Mal som štastie vďaka daždu nebolo veľa ľudí. Potom hor sa na metro a bye bye staré mesto ....

Mostecká veža

Prague Foreign Coin & Geocoin Exchange

DSC00051.JPG
DSC00052.JPG
DSC00052.JPG
DSC00051.JPG
DSC00053.JPG
DSC00053.JPG

Expansion`s magnetic child - hádanka a most

Na Vaclaváku / Wenceslas square

Kostol St. Henry and Kunhuta

Palladium

 

   
<< Spať na moju geocaching page